Usuwanie Pni – Profesjonalne usługi Drwalskie

Czy skuteczne i szybkie usuwanie i frezowanie pni można wykonać we własnym zakresie? Oczywiście! Wystarczy podłączyć do niego liny, przywiązać do zderzaka, i gotowe … prawda? NIEPRAWDA! W zależności od wielkości sterczącego pnia można sobie urwać zderzak. Chyba, że mowa o sekwoi, której usunięcie jest zwykle dość proste.

Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę wielkość pniaka. Czy jest to krzew, drzewko lub duże drzewo? W większości przypadków, można obsługiwać wszystko, ale prawdziwie duże drzewa, tylko z łopatą no i trzeba w to włożyć trochę siły.

Z krzewów drzewiastych z grubymi łodygami należy je wyciąć przed rozpoczęciem kopania. Zacznij od kopania wokół pnia. Nie trzeba kopać dookoła, gdyż korzenie będą bardziej gęste bardziej w głąb. Rozpocznij kilkadziesiąt cm od pnia i pamiętaj aby wykopać ziemię z dala od niego, rzucając ją na stos. Po wykopanie kręgu wokół sterczącego pnia, można przystąpić do jego karczowania.

usuwanie-pniDo usuwania pni najlepiej spróbować wyostrzyć koniec ostrza płaskim pilnikiem, tak aby mieć dodatkową moc cięcia do korzeni. Jak zaczną się odsłaniać korzenie, należy je najpierw wyłamać. Nadal kopać głębiej dół, z dala od pnia i ciąć korzenie w miarę postępu. W końcu jak usuniesz wystarczająco dużo korzeni i ziemi, kołysając i stosując dźwignie będzie można przewróci pień i przeciągnąć go z ziemi.

Zobacz PracowityOgrodnik.pl – Robert Więcław – firma króra przeprowadza wycinki drzew w Krakowie

Leave a Comment

Filed under Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>